CASTING KOŠICE FASHION WEEK

Žiadna prehliadka sa nezaobíde bez krásnych žien, dokonalých postáv, líčenia, vizáže a v neposlednom rade nádherného oblečenia. Pri výbere modeliek a modelov, či už do kampaní na fotenie, alebo na fashion weeky je dôležité, aby si divák všimol a zapamätal hlavne šaty. Krása modelky musí byť v tomto prípade druhoradá. Preto je na jednotlivých prehliadkach samozrejmosťou jednotné líčenie či účesy, aby nič nepôsobilo rušivo a divák či potencionálny zákazník sa sústredili najmä na šaty.

IMG_4200

V prípade krásnych modeliek, ktoré prišli na tohtotýždňový kasting, je komplikované sústrediť sa pri ich kráse napríklad na plavky. Opäť sa totiž potvrdilo, že Slovensky sú najkrajšie. A v neposlednom rade žiadané nielen u nás, ale i v zahraničí.

V dnešnom článku vás opäť zavediem do zákulisia príprav Košice Fashion Week, tento raz na kasting modeliek a modelov. Ten sa konal 30. septembra 2015 v priestoroch košického Kulturparku.

Modelky a modeli museli na kasting priniesť book s fotografiami a set kartu, na ktorej bolo uvedené meno, miery, konfekčné veľkosti oblečenia a topánok a ďalšie informácie spolu s fotografiou. Podmienkou bolo tiež prísť v dvojdielnych plavkách, lodičkách a upnutom oblečením, v prípade pánov bez trička a v nohaviciach. Modelky a modeli absolvovali krátky rozhovor o tom, v ktorej agentúre pôsobia, aké sú ich skúsenosti a či predvádzali aj v zahraničí. Potom nasledovala chôdza od zrkadla smerom k nám a následne naspäť. Set kartu, ktorú účastníčky a účastníci priniesli, sme si nechali a usporiadali k vyplneným dotazníkom. Keďže výsledky sa hneď neoznamovali, dotazníky so setkartami sa potom rozdelili na kôpky podľa toho, ktoré z dám a pánov sa vybrali a následne sa budú kontaktovať.

Teším sa a bolo pre mňa cťou, že som mohla byť v porote, ktorej predsedal majiteľ modelingovej agentúry One Models Agency Vlad Lakatosh. Ten je skutočným profíkom v tejto oblasti. Už pri pohľade na modelku mal okamžite v očiach jej miery či ďalšie pôsobenie. Klobúk dole pred jeho profesionalitou a peknou slovenčinou, ktorou plynulo komunikoval s účastníčkami a účastníkmi kastingu. Zaujímavosťou tiež je, že jeho agentúra má modelky v 15 krajinách sveta, čo je veľmi pekné číslo. Do porotcovskej stoličky zasadol okrem Vlada tiež riaditeľ KFW Marián Biľo a programová riaditeľka KFW Slava Hriadeľová.

Kasting, ktorý sa uskutočnil tento týždeň, bol prvý z celej série pred KFW. Ďalšie sa uskutočnia v Poľsku a na Ukrajine. Na fotografie z nich sa môžete tešiť na Facebooku Košice Fashion Week.

Autor: blogerka Linda Adamčíková

IMG_4237

IMG_4186

IMG_4187

IMG_4188

IMG_4270

modelky zblizka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *