KFW 2015 – DAY 3

Dnes nás na KFW čaká posledný deň, ktorý bude patriť svadobnej móde a salónom. No ešte predtým, ako vám sprostredkujem svoje dojmy a jednotlivé fotografie z neho, by som sa chcela vrátiť k včerajšiemu Luxury Fashion Day. Deň plný luxusu, elegancií a štýlovej nositeľnej móde sa uskutočnil pod vedením Karolíny Bosákovej, autorky projektu Unique Fashion Week v Prahe a jej realizačného tímu.
IMG_0069
Vrcholom sobotného večera bola kolekcia Jitky Klett, ktorá uviedla svoju tvorbu pre obdobie jeseň/zima 2015 – 2016 s názvom Infinity. Česko – slovenská návrhárka sa v kolekcií inšpirovala farebnosťou a aktuálnymi módnymi trendami. Dôkazom toho boli farebné kožušinky, pestrofarebné ponožky a elegantné čipkované šaty. Na záver prehliadky prekvapila fanúšikov módy extravagantnými svadobnými šatami s opaskom so slovenskou a českou vlajkou. Veľmi sa mi páčilo posolstvo týchto šiat pre všetkých Slovákov a Čechov, aby sa viac zbližovali a vždy si našli cestu k sebe. Takýto odkaz je dokonalým dôkazom toho, že móda nie je povrchná, ale vďaka nej vieme veľa povedať. Celkový dojem umocnila Jitka vhodnou pesničkou Cudzinka v tvojej zemi, ktorá dokonale vystihuje to, že nová generácia z Česka alebo Slovenska si má problém rozumieť.
Na móle odprezentovala svoju líniu aj Zuzana Hakova. Rodáčka z Košíc predstavila tvorbu v dvoch častiach. Kolekcia Travel fever bola venovaná dostupnej móde a Her story pozostávala z luxusných spoločenských šiat. Zuzana Haková bude nielen s týmito modelmi reprezentovať Slovensko na jeseň v New Yorku počas tradičnej Slovak Fashion Night, ktorá je sprievodnou akciou svetoznámeho New York Fashion Weeku. Nosnými prvkami kolekcie boli klobúky v kombinácií s dlhými rukavicami ako aj nádherné siluety presýpacích hodín zvýraznené opaskami.
Ďalšou hviezdou tretieho dňa KFW 2015 bola Ida Sandor. Košická  návrhárka odprezentovala kolekciu LINA s jej typickým minimalistickým štýlom, v ktorom dominovali kožené materiály. Práve na koži vždy veľmi pekne vyniknú strihy a hlavne detaily v podobe priezoroch na rukávoch či voľne prišitých vreciek.
Počas soboty s podtitulom Luxury fashion day sa predstavili aj poľský návrhár Michal Wójciak. Veľké klobúky a farebné modely ma potešili úplne najviac. Na móle KFW nechýbali ani vychádzajúce návrhárske talenty z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave či ukrajinské módne návrhárky.
Verím, že sa vám dnešné tretie zhrnutie KFW bude páčiť a že sa na tomto módnom podujatí dnes stretneme.
IMG_8096
kolaz 1
kolekcia VŠVU v Bratislave
IMG_8357
kolaz 2
IMG_8841
prehliadky ukrajinských návrhárok – Julia Gurskaja, Lidiia Yanitska, Larisa Čmelyova
wojciak
pestrofarebná kolekcia poľského návrhára Michala Wójciaka, v ktorej dominovali nielen veľké klobúky, kvety, ale aj potlač atlasu sveta
IMG_8984
sandor 1 sandor 2 IMG_9128
Ida Sandor a jej minimalistická kolekcia so zaujímavými detailami
IMG_9220 IMG_9245 IMG_9296 IMG_9450
Zuzana Háková a jej prehliadka zložená z dvoch častí  -Travel Fever a Her Style
klett kolaz 1 klett kolaz 2 IMG_9888
česko - slovenská nevesta na prehliadke Jitky Klett
záverečná sobotná prehliadka patrila Jitke Klett a jej prehliadke Infinity, v ktorej závere sa predviedla česko – slovenská nevesta s posolstvom pre hostí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *