Takýto bol Košice Fashion Week 2014!

Pamätám si akoby to bolo včera. Pritom už prešiel takmer rok. Košice žili prichádzajúcim Fashion Weekom a ja tiež. Z Prahy som sa presunula na pár dní domov do Košíc a tešila sa, že budem pri historicky prvom ročníku tejto udalosti. Očakávania boli vysoké už len z dôvodu, že celú akciu má pod palcom Karolína Bosáková, ktorá organizuje pražský Unique Fashion Week a Prague Fashion Night,  čo sú veľmi úspešné eventy. Košice potrebovali svoju dávku módy a tá konečne prišla! Vo veľkom, kvalitnom balíčku a na úrovni. Všetci sme sa tešili, objavovali nové a nasávali atmosféru.

128-IMG_1296

 V rámci KFW sa v Auparku otvoril Pop-up Shop, kde bolo možné kúpiť alebo si aspoň pozrieť oblečenie a doplnky od slovenských a českých designérov ako Jitka Klett, Ida Sandor, klobúčiky Eleonóry Gaškovej alebo butiku Wanyfer. Ten ponúka v Košiciach kúsky od svetových designérov a popredných módnych značiek. Už tam bolo cítiť, že KFW nebude sklamaním. Rovnako aj tento rok nájdete Pop Up Shop v Auparku od 30. októbra do 15. novembra 2015.

Priestory zrekonštruovaného Kulturparku perfektne sadli k výberu akcie. Neviem si v Košiciach predstaviť lepšie miesto pre túto udalosť. Priestory priam nabádajú k eventom ako je tento. Navyše pred budovou sa dajú efektívne zachytiť outfity návštevníkov pre rôzne streetstyle weby. Dúfam však, že tento rok ich bude viac ako minule.

Poobedňajšie prehliadky, tzv. afternoon fashion shows patrili stredným odborným a priemyslovým školám. Pre študentov je možnosť prezentovať sa na FW veľkou príležitosťou, navyše by ste pri niektorých modeloch mohli tvrdiť, že sú od skúsených návrhárov. Ďalej sme mali možnosť vidieť mladých designérov Soňu Zajacovú, Kristínu Fečkovú, Janu Polákovú, prehliadku ukrajinského módneho domu RITO alebo známu Janu Jurčenko. V neposlednom rade si návštevníci mohli pozrieť modely Denisy Dovalovej a Kláry Valkovej, ktorých prehliadka patrila medzi moje najobľúbenejšie, rovnako ako aj prehliadka Pavla Berkyho. Prehliadku mal aj košický butik Wanyfer, ktorý ponúkol najviac lookov, veľmi originálnych a kreatívnych, zostavených tvorivou Svetlanou El Halawany.

Večerné prehliadky – teda evening fashion shows, prilákali ešte väčšie množstvo návštevníkov, pretože Jitka Klett, Beáta Rajská a Ida Sandor sú veľké mená, ktoré sú zárukou zážitku. Coctail pred a po prehliadkach bol príležitosťou na rozhovor s priateľmi, známymi či nadviazanie nových kontaktov. Príjemná atmosféra zostavená z ľudí, ktorí milujú módu bola citeľná všade.

Záverečná show sa končila v Kunsthalle, v priestoroch bývalej plavárne. Slovo, ktoré túto show vystihuje je snáď iba – veľkolepé. Alebo aj ohromujúce, skvostné a nečakané. Bola to nádhera.

Druhý ročník bude ešte lepší. Pohár inšpirácie vypijete až do dna a načerpaní energiou, ktorá sála vo vzduchu budete minimálne do Vianoc. Nenechajte si ho preto ujsť a predveďte svoje najlepšie kúsky.

Autor: blogerka Rebeka Šuchterová

02 128-IMG_1299 136-KP0_1746 156-KP0_5623 156-KP0_5931

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *